DANSKE FILM STEMMER .dk


The Next Step

Org. produktionsår: 2013
Dubbing år: 2013
The Next Step



Klik for billedevisning


  KARAKTER · DANSKE STEMMER · ORIGINAL STEMME 
       
Amy · Mira Andrea Balloli · Shelby Bain 
Daniel · Silas Victor Phillipson · Brennan Clost 
Emily (sæson 1-4) · Amanda Wendel Nielsen · Alexandra Beaton 
Emily (sæson 4) · Marie Hammer Boda · Alexandra Beaton 
Henry (sæson 4) · Jakob Elmark-Nandfred · Isaiah Peck 
Michelle · Amalie Dollerup · Victoria Baldesarra 
Noah · Frederik Rose · Myles Erlick 
Piper (sæson 4) · Lucca Cecilie Piras Lützhøft · Alexandra Chaves 
Richelle · Mia Aunbirk · Briar Nolet 
West North · Julian Christian Thiesgaard Kellerman · Lamar Johnson 
Abi · Iris Mealor Olsen · Abigail Bergman 
Alex Westgate · Jakob Fals Nygaard · Alex Westgate 
Alfie · Laurids Skovgaard Andersen · Giuseppe Bausilio 
Alison (sæson 1) · Josefine Moody · Jordy Benattar 
Alison (sæson 2) · Mette Marckmann · Jordy Benattar 
Amanda · Trine Lizette Glud · Logan Fabbro 
Arthur · Christian Damsgaard · Alex Tindal 
Ashley Leggat · Michelle Sarah T. Heedal · Ashley Leggat 
Becca (sæson 2-3) · Eva Paludan · Jaclyn Riley 
Ben · Oliver Ryborg · Darian Mark 
Beth · Thea Iven Ulstrup · Megan Mackenzie 
Camille · Signe Staugaard Koch · Jenna Warren 
Cassie · Katrine Krogshede · Allie Goodbun 
Chad (sæson 1) · Frederik Rose · Kolton Stewart 
Chad (sæson 2) · Laurids Skovgaard Andersen · Kolton Stewart 
Charlie (sæson 1) · Jakob Fals Nygaard · Robbie Graham-Kuntz 
Charlie (sæson 2) · Oliver Zhelder Due · Robbie Graham-Kuntz 
Chloe (sæson 1-2) · Josefine Moody · Jennifer Pappas 
Chloe (sæson 3) · Helene Wolhardt Moe · Jennifer Pappas 
Chris · Jon Gudmand Lei Lange · Shamier Anderson 
Chuck Anderson (sæson 1) · Kasper Leisner · Damian Goddard 
Chuck Anderson (sæson 2) · Mads M. Nielsen · Damian Goddard 
Chuck Anderson (sæson 3-4) · Jon Gudmand Lei Lange · Damian Goddard 
Cierra · Sofie Emma Lohmann · Cierra Healey 
Cooper · Elias Strube · Khyrese Heron 
Deborah · Linda Elvira Magnussen · Viviana Zarrillo 
Derek Hoffman · Benjamin Hasselflug · Derek Hoffman 
Dorothy (sæson 2) · Vibeke Dueholm · Eileen Sword 
Eldon · Lue Dittmann Støvelbæk · Isaac Lupien 
Ella (sæson 3-4) · Irmelin Sønderhousen · Ella Gilling 
Fortæller · Amanda Wendel Nielsen · (Narrator) 
Gabby · Olivia Chanel Nielsen ·  
Gabi (sæson 2) · Annika Jo Østerlund-Hansen · Rachel Riley 
Giselle · Estrid Ebba Böttiger · Jordan Clark 
Hr Abernathy · Mads M. Nielsen · Michael Murray Scratch (Mr. Abernathy) 
Hunter · Oliver Berg · Zac Vran 
Jake · Niclas Mortensen · Jhaleil Swaby 
James · Malte Milner Find · Trevor Tordjman 
Jesse · Christian Damsgaard · Jesse Kennon 
John · Elias Strube · Alex Zaichkowski 
Josh (sæson 2-3) · Magnus Sterling Borchert · Colin Petierre 
Jude · Mikkel Boe Følsgaard · DeShaun Clarke 
Kate · Malene Tabart · Bree Wasylenko 
Kyle · Benjamin Hasselflug · Kyle Clarke 
LaTroy (sæson 4) · Nickolas Due Feit · Akiel Julien 
Lexi · Thea Iven Ulstrup · Katherine Kasprzyk 
Lisa Thompson · Sara Ekander Poulsen · Nicole Stamp 
Lucien · Peter Zhelder · Allain Lupien 
Luke · Daniel Vognstrup Jørgensen · Shane Harte 
Luther Brown · Rasmus Hammerich · Luther Brown 
Marcel · Jakob Fals Nygaard · Shaquan Lewis 
Margie (sæson 1) · Smilla Pajor · Francesca Van Keeken 
Margie (sæson 2-3) · Filippa Elver Hinze · Francesca Van Keeken 
Mary (sæson 1) · Vibeke Dueholm ·  
Max · Jakob Fals Nygaard · Devon Brown 
Minnow · Christian Damsgaard · Matt Folliott 
Nick · Jakob Fals Nygaard · Nicholas Domenic Maiorano 
Onkel Enzo · Morten Lützhøft · Sal Figliomeni (Uncle Enzo) 
Patricia · Anne Oppenhagen Pagh · Kathryn Greco 
Phoebe · Sara Ekander Poulsen · Natalie Krill 
Riley · Frida Marie Reynberg · Brittany Raymond 
Rochelle · Mia Aunbirk ·  
Sandra · Karoline Munksnæs Hansen · Natalie Sebastien 
Santana (sæson 4) · Nickolas Due Feit · Gregory Villarico 
Sarah (sæson 1) · Olivia Chanel Nielsen · Megan Moniz 
Sarah (sæson 1-2) · Natascha Jessen · Megan Moniz 
Sergei · Christian Damsgaard · Vieslav Krystyan 
Shannon · Michelle Sarah T. Heedal · Shannon Rendall 
Shantel (sæson 3) · Josephine S. Ellefsen · Shantel Angela Vailloo 
Shawn Desman · Simon Nøiers · Shawn Desman 
Skylar · Laura Wendel Thygesen · Skylar Healey 
Sloane · Natascha Jessen · Erika Prevost 
Sonia Rodriguez · Anne Oppenhagen Pagh · Sonia Rodriguez 
Stacey Tookey · Sara Ekander Poulsen · Stacey Tookey 
Stephanie · Tara Toya · Samantha Grecchi 
Tanisha Scott · Malene Tabart · Tanisha Scott 
Tante Kathy (sæson 1) · Linda Elvira Magnussen · Michelle Piller (Aunt Kathy) 
Tante Kathy (sæson 3) · Anne Oppenhagen Pagh · Michelle Piller (Aunt Kathy) 
Tess · Natascha Jessen · Jamie O'Leary 
Thalia (sæson 2,3,4) · Thit Aaberg · Taveeta Szymanowicz 
Theo (sæson 3-4) · Oliver Zhelder Due · Levi Randall 
Tiffany · Caroline Lindeneg · Tamina Pollack-Paris 
Tre Armstrong · Sara Ekander Poulsen · Tre Armstrong 
Tyler (sæson 3) · Sylvester Pallesen · Tyler Hutchings 
Zach · Malte Milner Find · Luke Zuliani 
Zoltan · Sonny Lahey · Miguel Rivas 
  Øvrige Stemmer - sæson 1,3,4 - Elitedanser, Danser, Lille gruppe · Amalie Dollerup ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - E girls, Seeds danser, Pige, Elitedanser, Dansere, Folk · Amanda Wendel Nielsen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3 - B-trup · Andrea Chacon Hansen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3,4 - Folk, Registrator, Fransk træner, Repræsentant, Konferencier, Kvinde, Sygeplejerske, Stemme i telefonen, Ambasadør, Medarbejder, Jobinterviewer · Anne Oppenhagen Pagh ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3 - Fransk danser · Annevig Schelde Ebbe ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1 - Danser, Casting-ansvarlig, Seeds danser, Dance Inc. danser, elitedansere · Benjamin Hasselflug ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,4 - E girls, Danser · Caroline Lindeneg ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3 - Forretningsbestyrer, Casting-ansvarlig, Publikum, Konferencier, Folk, Kørelærer, Mand, Fysioterapeut, Udråber, Manager, Vært · Christian Damsgaard ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3,4 - Publikum, Dreng backstage · Daniel Vognstrup Jørgensen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3,4 - Dreng, Danser, Lille gruppe, Razor Back danser · Elias Strube ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - E girls, Dance Inc. danser, Seeds medlem, Pige, B-trup danser, Dansere, Publikum, Dance Extreme danser · Estrid Ebba Böttiger ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2,3 - Barn, Pige · Filippa Elver Hinze ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1 - Barn · Frederik Keller ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Barn, J-trup drenge, J-trup danser, Danser · Frederik Rose ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Dansere, E girls, Folk, Elitedanser · Frida Marie Reynberg ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3 - Danser · Helene Wolhardt Moe ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3 - B-trup · Iris Mealor Olsen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,3,4 - Publikum, Folk, Fyr i bil · Jakob Fals Nygaard ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Folk, Kok, Motorkontormand · Jon Gudmand Lei Lange ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1-2 - Dansere, Folk, B-trup danser, Pige, Dance Inc. danser, Publikum · Josefine Moody ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Dansere, Folk, B-trup danser, Seeds danser, Cafe gæst, Dreng, Konferencier · Julian Christian Thiesgaard Kellerman ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2 - Ekspedient · Karoline Munksnæs Hansen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1 - Instruktør, Buschauffør, Fotograf, Betjent · Kasper Leisner ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 4 - Pige, Dance Extreme danser · Katrine Krogshede ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3,4 - Tjener, Dommere, Svensk træner, Konferencier, Ambulancemand · Lars Thiesgaard ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2,3 - Manager, Sikkerhedsvagt, Læge · Laura Drasbæk ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 4 - Lille pige · Laura Svale Ambt Kofod ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3,4 - B-trup · Laura Wendel Thygesen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2,4 - Danser, Sort trøje · Laurids Skovgaard Andersen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3 - Folk, Kvinde, Publikum, Vært, Registrant · Linda Elvira Magnussen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1 - Barn · Liva Elvira Magnussen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Publikum, Dansere · Lue Dittmann Støvelbæk ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3 - Danser, Vietnamesisk danser · Mads Knarreborg ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2 - Frivillig · Mads M. Nielsen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Elitedansere, Folk, Band manager, Pige, Publikum, Kassedame, Dance Inc. danser, Vært, Sygeplejerske, Kvinde, Turist mor · Malene Tabart ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - B-trup danser, Dance Inc. danser, Elitedanser, Danser, Folk, Mand på gaden · Malte Milner Find ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 4 - Publikum, Dance Extreme danser · Marie Hammer Boda ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2,3 - Folk, Ordstyrer, Lod-træner, Dommer, Polsk træner · Mette Marckmann ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2,3,4 - Barn, Pige, Gemini danser · Mia Aunbirk ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3 - Folk · Michelle Sarah T. Heedal ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2,4 - Ekspedient · Mikkel Boe Følsgaard ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 4 - Piger, Lille gruppe, Dance Extreme danser · Mira Andrea Balloli ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3,4 - Folk, Telefonstemme, Tjener, Mand i brydermaske, Mand med gråt hår, Bartender, Mand, Turist far · Morten Lützhøft ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Barn, J-trup piger, Lille pige, Pige, J-trup dansere, Danser, Michelles veninde, Elitedanse, Lod-danser · Natascha Jessen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3,4 - Folk, Patient, Fuego danser, Publikum, Vagt · Niclas Mortensen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2,3 - B-trup dansere, Dansere, Folk · Oliver Berg ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 4 - Danser, Folk, Gemini dansere, Fuego danser · Oliver Ryborg ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3 - Børn, Små piger, Pige · Olivia Chanel Nielsen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3 - Metaldetektor mand, Instruktør, Forretningsejer, Mand, Folk, Stævnespeaker, Kaptajn · Peter Zhelder ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2 - Speaker · Rasmus Hammerich ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Seeds danser, Publikum, Folk, J-trup danser, Kunstlærer, Pige, Voicemail, Kvinde · Sara Ekander Poulsen ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2 - Børn, Lille pige, J-trup danser · Sarah Valentin Siggaard ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3 - J-trup piger, J-trup dansere, Debattør, Pige, Italiensk pige, B-trup, Britisk danser, Engelsk pige · Signe Staugaard Koch ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Dansere, Folk, Publikum · Silas Victor Phillipson ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2 - Sikkerhedsvagt, Højtalerstemme · Simon Nøiers ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1 - Barn · Smilla Pajor ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 3,4 - Pige · Sofie Emma Lohmann ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 2 - Publilkum · Sonny Lahey ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Dansere, E girls, Folk, Pige, Publikum · Tara Toya ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3 - Danser, Folk, B-trup dansere, Seeds danser, Pige, Elitedanser · Thea Iven Ulstrup ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 4 - Folk · Torben Sekov ·  
  Øvrige Stemmer - sæson 1,2,3,4 - Publikum, Elitedanser, Stewardesse, Folk, Danser · Trine Lizette Glud ·  
       
       
  JOB · PERSON · STUDIE
       
  Oversættelse · Anders Vad Bruun ·
  Oversættelse · Jacob Klitgaard ·



© 2017-2018 DanskeFilmStemmer - Har du rettelser, tilføjelser, spørgsmål eller lign kontakt os gerne på mail@danskefilmstemmer.dk
Danskefilmstemmer.dk ejer ikke film og billedmaterialet, som er (c) de respektive filmstudier.